Wednesday night series 1

Wednesday night 2013 series

A Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PHRFTOT, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap R1 18:30 R2 18:30 R3 18:30 R4 18:30 R5 18:30 R6 18:30 Total Nett
1st A One More Time Farr 30 USA 28 RNSYS Steeves / Gale Ed / Rob 51 (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 5.0
2nd A WISC J109 311 RNSYS Rafuse Paul 66 2.0 4.0 2.0 2.0 (5.0) 2.0 17.0 12.0
3rd A Wikked Mumm30 66 RNSYS Holden Mark 51 4.0 DNC (5.0 DNC) 3.0 5.0 4.0 3.0 24.0 19.0
4th A Ventura Farr30 47 RNSYS Petley-Jones Evan 51 4.0 DNC 5.0 DNC (8.0 DNC) 3.0 2.0 7.0 29.0 21.0
5th A Hula Bene 36.7 109 RNSYS Grantmyre John 75 3.0 3.0 4.0 (8.0) 7.0 5.0 30.0 22.0
6th A Brilliance J120 144 RNSYS Calder Richard 51 4.0 DNC 5.0 DNC 6.0 4.0 6.0 (8.0) 33.0 25.0
7th A Flying V Viper830 50959 RNSYS MacKillop Ian 66 4.0 DNC 5.0 DNC 8.0 DNC (10.0 DNC) 3.0 6.0 36.0 26.0
8th A Helms Deep Soto40 54340 RNSYS Sutton Mike -15 4.0 DNC 5.0 DNC (8.0 DNC) 6.0 8.0 4.0 35.0 27.0
9th A Ramillies Bene44.7 52556 RNSYS Wilson James 39 4.0 DNC 2.0 7.0 7.0 9.0 DNC (13.0 DNC) 42.0 29.0
10th A Crackerjack!!! J35 25444 RNSYS Traves Peter 72 4.0 DNC 5.0 DNC 5.0 9.0 9.0 DNC (11.0) 43.0 32.0
11th A Third Wave CC37 311 RNSYA Davies Steve 63 4.0 DNC 5.0 DNC 8.0 DNC (10.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 45.0 35.0
12th A Koobalibra CC115 59115 RNSYS Barlow Dave 63 4.0 DNC 5.0 DNC 8.0 DNC (10.0 DNC) 9.0 DNC 10.0 46.0 36.0
13th A Black Pearl J120 51450 RNSYS Leighton Ross 51 4.0 DNC 5.0 DNC 8.0 DNC 10.0 DNC 9.0 DNC (12.0) 48.0 36.0

B Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PHRFTOT, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap R1 18:30 R2 18:30 R3 18:30 R4 18:30 R5 18:30 R6 18:30 Total Nett
1st B JZuse J29 72 RNSYS Hestletine John 108 (3.0) 3.0 1.0 1.0 3.0 3.0 14.0 11.0
2nd B Goat whisperer J80 121 RNSYS Robertson Dale 123 2.0 1.0 2.0 3.0 (5.0) 5.0 18.0 13.0
3rd B Highlander Dehler DB1 34440 RNSYS Pride Dan 126 4.0 DNC (7.0 DNC) 6.0 DNC 2.0 2.0 2.0 23.0 16.0
4th B Satisfaction J29 63 RNSYS Mason Jim 108 1.0 2.0 3.0 4.0 DNC (8.0 DNC) 8.0 DNC 26.0 18.0
5th B Panther Etchells 1170 RNSYS Yuill Terry 117 4.0 DNC 4.0 6.0 DNC 4.0 DNC 1.0 (8.0 DNC) 27.0 19.0
6th B McMac J105 506 RNSYS MacDonald Rory 87 4.0 DNC 7.0 DNC 6.0 DNC 4.0 DNC (8.0 DNC) 1.0 30.0 22.0
7th B Flux J30 256 RNSYS McNeil Jordan 135 4.0 DNC (7.0 DNC) 6.0 DNC 4.0 DNC 4.0 4.0 29.0 22.0
8th B Glenesk Tartan 32 RNSYS Archibald Michael 108 4.0 DNS 7.0 RET 4.0 4.0 DNC 7.0 (8.0 DNC) 34.0 26.0
9th B Favourite Child J29 235 RNSYS Team Norwood   108 4.0 DNC 7.0 DNC 6.0 DNC 4.0 DNC (8.0 DNC) 6.0 35.0 27.0
10th B Essence CC44 60 RNSYS Murphy Matt 81 4.0 DNC (7.0 DNC) 6.0 DNC 4.0 DNS 6.0 7.0 34.0 27.0
11th B Commonelle J29 135 RNSYS Christie Scott 108 4.0 DNC 7.0 RET 5.0 4.0 DNC (8.0 DNC) 8.0 DNC 36.0 28.0
12th B Semper Vivens Avance40 32507 RNSYS Robertson Judy 111 4.0 DNC 7.0 DNC 6.0 DNC 4.0 DNC (8.0 DNC) 8.0 DNC 37.0 29.0

C Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PHRFTOT, Entries: 16, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap R1 18:30 R2 18:30 R3 18:30 R4 18:30 R5 18:30 R6 18:30 Total Nett
1st C Adrenaline Rush J24 4331 RNSYS Blunden Gregory 162 1.0 1.0 3.0 1.0 2.0 (9.0) 17.0 8.0
2nd C Uugga Chaaga Sonar 835 RNSYS Tingley Paul 177 6.0 DNC 4.0 (10.0 DNC) 2.0 1.0 1.0 24.0 14.0
3rd C Juvenile Deliquant J24 4013 RNSYS Murphy Ted 162 3.0 3.0 1.0 (7.0) 4.0 4.0 22.0 15.0
4th C Sunnyvale J24 3599 RNSYS Wickwire Peter 162 2.0 2.0 5.0 5.5 (10.0 DNC) 2.0 26.5 16.5
5th C Luna J22 787 RNSYS Landry Mary Lou 177 4.0 5.0 4.0 3.0 (6.0) 6.0 28.0 22.0
6th C Barely Legal J24 431 RNSYS Jono Reid 162 6.0 DNC 7.0 DNC (10.0 DNC) 9.0 DNC 3.0 3.0 38.0 28.0
7th C Black Russian Kirby 25 85 RNSYS Coughlin Margo 171 5.0 6.0 7.0 5.5 8.5 (12.0) 44.0 32.0
8th C Turning for Turtles J24 4101 RNSYS LaRoche Sarah 162 6.0 DNC 7.0 DNC (9.0) 8.0 7.0 5.0 42.0 33.0
9th C Sticky fingers J24 2246 RNSYS Whynot John 162 6.0 DNC 7.0 DNC 2.0 9.0 DNC 10.0 DNC (14.0 DNC) 48.0 34.0
10th C Ideal mortage J24 42 RNSYS Hamlin Nick 162 6.0 DNC 7.0 DNC (10.0 DNC) 9.0 DNC 5.0 7.0 44.0 34.0
11th C Moto Moto Soling 156 RNSYS     156 6.0 DNC 7.0 DNC 10.0 DNC 4.0 10.0 DNC (14.0 DNC) 51.0 37.0
12th C Fred J24 3717 RNSYS Traves Michael 162 6.0 DNC 7.0 DNC 6.0 9.0 DNC (10.0 DNC) 10.0 48.0 38.0
13th C Gem J22 601 RNSYS   Peter 177 6.0 DNC 7.0 DNC (10.0 DNC) 9.0 DNC 10.0 DNC 8.0 50.0 40.0
14th C Neverfail J22 2 RNSYS Porter Luke 177 6.0 DNC 7.0 DNC 8.0 9.0 DNC 10.0 DNC (14.0 DNC) 54.0 40.0
15th C Thrumcap J22 4 RNSYS     177 6.0 DNC 7.0 DNC 10.0 DNC 9.0 DNC 8.5 (11.0) 51.5 40.5
16th C Sambro   1 RNSYS     177 6.0 DNC 7.0 DNC 10.0 DNC 9.0 DNC 10.0 DNC (13.0) 55.0 42.0

R1 - A Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Farr 30 USA 28 RNSYS Steeves / Gale Ed / Rob 51 0:47:11 0:56:56 1.0
2 A WISC J109 311 RNSYS Rafuse Paul 81 0:53:15 1:01:04 2.0
3 A Hula Bene 36.7 109 RNSYS Grantmyre John 87 0:55:55 1:03:30 3.0
4 A Wikked Mumm30 66 RNSYS Holden Mark 51 DNC   4.0
4 A Ventura Farr30 47 RNSYS Petley-Jones Evan 51 DNC   4.0
4 A Brilliance J120 144 RNSYS Calder Richard 51 DNC   4.0
4 A Flying V Viper830 50959 RNSYS MacKillop Ian 66 DNC   4.0
4 A Helms Deep Soto40 54340 RNSYS Sutton Mike -15 DNC   4.0
4 A Ramillies Bene44.7 52556 RNSYS Wilson James 39 DNC   4.0
4 A Crackerjack!!! J35 25444 RNSYS Traves Peter 72 DNC   4.0
4 A Third Wave CC37 311 RNSYA Davies Steve 63 DNC   4.0
4 A Koobalibra CC115 59115 RNSYS Barlow Dave 63 DNC   4.0
4 A Black Pearl J120 51450 RNSYS Leighton Ross 51 DNC   4.0

R2 - A Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Farr 30 USA 28 RNSYS Steeves / Gale Ed / Rob 51 0:50:55 1:01:26 1.0
2 A Ramillies Bene44.7 52556 RNSYS Wilson James 51 0:55:34 1:07:03 2.0
3 A Hula Bene 36.7 109 RNSYS Grantmyre John 75 1:06:50 1:17:25 3.0
4 A WISC J109 311 RNSYS Rafuse Paul 66 1:07:39 1:19:33 4.0
5 A Wikked Mumm30 66 RNSYS Holden Mark 51 DNC   5.0
5 A Ventura Farr30 47 RNSYS Petley-Jones Evan 51 DNC   5.0
5 A Brilliance J120 144 RNSYS Calder Richard 51 DNC   5.0
5 A Flying V Viper830 50959 RNSYS MacKillop Ian 66 DNC   5.0
5 A Helms Deep Soto40 54340 RNSYS Sutton Mike -15 DNC   5.0
5 A Crackerjack!!! J35 25444 RNSYS Traves Peter 72 DNC   5.0
5 A Third Wave CC37 311 RNSYA Davies Steve 63 DNC   5.0
5 A Koobalibra CC115 59115 RNSYS Barlow Dave 63 DNC   5.0
5 A Black Pearl J120 51450 RNSYS Leighton Ross 51 DNC   5.0

R3 - A Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Farr 30 USA 28 RNSYS Steeves / Gale Ed / Rob 51 0:50:55 1:01:26 1.0
2 A WISC J109 311 RNSYS Rafuse Paul 66 0:58:42 1:09:02 2.0
3 A Wikked Mumm30 66 RNSYS Holden Mark 51 0:58:59 1:11:10 3.0
4 A Hula Bene 36.7 109 RNSYS Grantmyre John 75 1:03:32 1:13:36 4.0
5 A Crackerjack!!! J35 25444 RNSYS Traves Peter 72 1:03:19 1:13:43 5.0
6 A Brilliance J120 144 RNSYS Calder Richard 69 1:05:22 1:16:29 6.0
7 A Ramillies Bene44.7 52556 RNSYS Wilson James 39 1:03:18 1:18:00 7.0
8 A Ventura Farr30 47 RNSYS Petley-Jones Evan 51 DNC   8.0
8 A Flying V Viper830 50959 RNSYS MacKillop Ian 66 DNC   8.0
8 A Helms Deep Soto40 54340 RNSYS Sutton Mike -15 DNC   8.0
8 A Third Wave CC37 311 RNSYA Davies Steve 63 DNC   8.0
8 A Koobalibra CC115 59115 RNSYS Barlow Dave 63 DNC   8.0
8 A Black Pearl J120 51450 RNSYS Leighton Ross 51 DNC   8.0

R4 - A Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Farr 30 USA 28 RNSYS Steeves / Gale Ed / Rob 51 0:46:55 0:56:37 1.0
2 A WISC J109 311 RNSYS Rafuse Paul 66 0:50:03 0:58:51 2.0
3 A Ventura Farr30 47 RNSYS Petley-Jones Evan 51 0:49:36 0:59:51 3.0
4 A Brilliance J120 144 RNSYS Calder Richard 51 0:49:40 0:59:56 4.0
5 A Wikked Mumm30 66 RNSYS Holden Mark 51 0:49:41 0:59:57 5.0
6 A Helms Deep Soto40 54340 RNSYS Sutton Mike -15 0:44:36 1:00:47 6.0
7 A Ramillies Bene44.7 52556 RNSYS Wilson James 51 0:50:40 1:01:08 7.0
8 A Hula Bene 36.7 109 RNSYS Grantmyre John 75 0:53:56 1:02:28 8.0
9 A Crackerjack!!! J35 25444 RNSYS Traves Peter 90 0:58:40 1:06:18 9.0
10 A Flying V Viper830 50959 RNSYS MacKillop Ian 66 DNC   10.0
10 A Third Wave CC37 311 RNSYA Davies Steve 63 DNC   10.0
10 A Koobalibra CC115 59115 RNSYS Barlow Dave 63 DNC   10.0
10 A Black Pearl J120 51450 RNSYS Leighton Ross 51 DNC   10.0

R5 - A Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Farr 30 USA 28 RNSYS Steeves / Gale Ed / Rob 51 0:49:46 1:00:03 1.0
2 A Ventura Farr30 47 RNSYS Petley-Jones Evan 51 0:52:08 1:02:54 2.0
3 A Flying V Viper830 50959 RNSYS MacKillop Ian 66 0:53:36 1:03:02 3.0
4 A Wikked Mumm30 66 RNSYS Holden Mark 51 0:52:42 1:03:35 4.0
5 A WISC J109 311 RNSYS Rafuse Paul 66 0:55:02 1:04:43 5.0
6 A Brilliance J120 144 RNSYS Calder Richard 51 0:54:04 1:05:14 6.0
7 A Hula Bene 36.7 109 RNSYS Grantmyre John 75 0:56:35 1:05:33 7.0
8 A Helms Deep Soto40 54340 RNSYS Sutton Mike -15 0:52:19 1:11:18 8.0
9 A Ramillies Bene44.7 52556 RNSYS Wilson James 39 DNC   9.0
9 A Crackerjack!!! J35 25444 RNSYS Traves Peter 72 DNC   9.0
9 A Third Wave CC37 311 RNSYA Davies Steve 63 DNC   9.0
9 A Koobalibra CC115 59115 RNSYS Barlow Dave 63 DNC   9.0
9 A Black Pearl J120 51450 RNSYS Leighton Ross 51 DNC   9.0

R6 - A Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Farr 30 USA 28 RNSYS Steeves / Gale Ed / Rob 51 0:53:59 1:05:08 1.0
2 A WISC J109 311 RNSYS Rafuse Paul 66 0:55:28 1:05:14 2.0
3 A Wikked Mumm30 66 RNSYS Holden Mark 51 0:56:30 1:08:10 3.0
4 A Helms Deep Soto40 54340 RNSYS Sutton Mike -15 0:51:40 1:10:25 4.0
5 A Hula Bene 36.7 109 RNSYS Grantmyre John 75 1:01:21 1:11:04 5.0
6 A Flying V Viper830 50959 RNSYS MacKillop Ian 66 1:00:35 1:11:15 6.0
7 A Ventura Farr30 47 RNSYS Petley-Jones Evan 51 0:59:15 1:11:29 7.0
8 A Brilliance J120 144 RNSYS Calder Richard 51 1:00:05 1:12:30 8.0
9 A Third Wave CC37 311 RNSYA Davies Steve 81 1:03:29 1:12:48 9.0
10 A Koobalibra CC115 59115 RNSYS Barlow Dave 81 1:04:43 1:14:13 10.0
11 A Crackerjack!!! J35 25444 RNSYS Traves Peter 90 1:06:37 1:15:17 11.0
12 A Black Pearl J120 51450 RNSYS Leighton Ross 51 1:03:19 1:16:24 12.0
13 A Ramillies Bene44.7 52556 RNSYS Wilson James 39 DNC   13.0

R1 - B Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:48
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 B Satisfaction J29 63 RNSYS Mason Jim 108 0:47:29 0:52:08 1.0
2 B Goat whisperer J80 121 RNSYS Robertson Dale 123 0:51:02 0:54:44 2.0
3 B JZuse J29 72 RNSYS Hestletine John 126 1:02:43 1:06:57 3.0
4 B Highlander Dehler DB1 34440 RNSYS Pride Dan 126 DNC   4.0
4 B Panther Etchells 1170 RNSYS Yuill Terry 117 DNC   4.0
4 B McMac J105 506 RNSYS MacDonald Rory 87 DNC   4.0
4 B Flux J30 256 RNSYS McNeil Jordan 135 DNC   4.0
4 B Glenesk Tartan 32 RNSYS Archibald Michael 126 DNS   4.0
4 B Favourite Child J29 235 RNSYS Team Norwood   108 DNC   4.0
4 B Essence CC44 60 RNSYS Murphy Matt 81 DNC   4.0
4 B Commonelle J29 135 RNSYS Christie Scott 108 DNC   4.0
4 B Semper Vivens Avance40 32507 RNSYS Robertson Judy 111 DNC   4.0

R2 - B Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 B Goat whisperer J80 121 RNSYS Robertson Dale 123 0:53:02 0:56:53 1.0
2 B Satisfaction J29 63 RNSYS Mason Jim 108 0:54:35 0:59:56 2.0
3 B JZuse J29 72 RNSYS Hestletine John 108 1:01:00 1:06:58 3.0
4 B Panther Etchells 1170 RNSYS Yuill Terry 117 1:11:37 1:17:32 4.0
5 B Highlander Dehler DB1 34440 RNSYS Pride Dan 126 DNC   7.0
5 B McMac J105 506 RNSYS MacDonald Rory 87 DNC   7.0
5 B Flux J30 256 RNSYS McNeil Jordan 135 DNC   7.0
5 B Glenesk Tartan 32 RNSYS Archibald Michael 126 RET   7.0
5 B Favourite Child J29 235 RNSYS Team Norwood   108 DNC   7.0
5 B Essence CC44 60 RNSYS Murphy Matt 81 DNC   7.0
5 B Commonelle J29 135 RNSYS Christie Scott 108 RET   7.0
5 B Semper Vivens Avance40 32507 RNSYS Robertson Judy 111 DNC   7.0

R3 - B Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 B JZuse J29 72 RNSYS Hestletine John 108 1:00:01 1:05:54 1.0
2 B Goat whisperer J80 121 RNSYS Robertson Dale 123 1:01:33 1:06:01 2.0
3 B Satisfaction J29 63 RNSYS Mason Jim 108 1:00:10 1:06:04 3.0
4 B Glenesk Tartan 32 RNSYS Archibald Michael 126 1:04:23 1:08:44 4.0
5 B Commonelle J29 135 RNSYS Christie Scott 108 1:04:18 1:10:36 5.0
6 B Highlander Dehler DB1 34440 RNSYS Pride Dan 126 DNC   6.0
6 B Panther Etchells 1170 RNSYS Yuill Terry 117 DNC   6.0
6 B McMac J105 506 RNSYS MacDonald Rory 87 DNC   6.0
6 B Flux J30 256 RNSYS McNeil Jordan 135 DNC   6.0
6 B Favourite Child J29 235 RNSYS Team Norwood   108 DNC   6.0
6 B Essence CC44 60 RNSYS Murphy Matt 81 DNC   6.0
6 B Semper Vivens Avance40 32507 RNSYS Robertson Judy 111 DNC   6.0

R4 - B Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 B JZuse J29 72 RNSYS Hestletine John 108 0:45:08 0:49:33 1.0
2 B Highlander Dehler DB1 34440 RNSYS Pride Dan 126 0:46:53 0:50:03 2.0
3 B Goat whisperer J80 121 RNSYS Robertson Dale 123 0:47:47 0:51:15 3.0
4 B Satisfaction J29 63 RNSYS Mason Jim 108 DNC   4.0
4 B Panther Etchells 1170 RNSYS Yuill Terry 117 DNC   4.0
4 B McMac J105 506 RNSYS MacDonald Rory 87 DNC   4.0
4 B Flux J30 256 RNSYS McNeil Jordan 135 DNC   4.0
4 B Glenesk Tartan 32 RNSYS Archibald Michael 108 DNC   4.0
4 B Favourite Child J29 235 RNSYS Team Norwood   108 DNC   4.0
4 B Essence CC44 60 RNSYS Murphy Matt 99 DNS   4.0
4 B Commonelle J29 135 RNSYS Christie Scott 108 DNC   4.0
4 B Semper Vivens Avance40 32507 RNSYS Robertson Judy 111 DNC   4.0

R5 - B Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 B Panther Etchells 1170 RNSYS Yuill Terry 117 0:38:42 0:41:54 1.0
2 B Highlander Dehler DB1 34440 RNSYS Pride Dan 126 0:40:24 0:43:08 2.0
3 B JZuse J29 72 RNSYS Hestletine John 108 0:39:54 0:43:48 3.0
4 B Flux J30 256 RNSYS McNeil Jordan 135 0:42:03 0:44:17 4.0
5 B Goat whisperer J80 121 RNSYS Robertson Dale 123 0:41:22 0:44:22 5.0
6 B Essence CC44 60 RNSYS Murphy Matt 99 0:42:38 0:47:29 6.0
7 B Glenesk Tartan 32 RNSYS Archibald Michael 126 0:45:35 0:48:40 7.0
8 B Satisfaction J29 63 RNSYS Mason Jim 108 DNC   8.0
8 B McMac J105 506 RNSYS MacDonald Rory 87 DNC   8.0
8 B Favourite Child J29 235 RNSYS Team Norwood   108 DNC   8.0
8 B Commonelle J29 135 RNSYS Christie Scott 108 DNC   8.0
8 B Semper Vivens Avance40 32507 RNSYS Robertson Judy 111 DNC   8.0

R6 - B Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:40
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 B McMac J105 506 RNSYS MacDonald Rory 87 0:47:50 0:54:19 1.0
2 B Highlander Dehler DB1 34440 RNSYS Pride Dan 126 0:57:00 1:00:51 2.0
3 B JZuse J29 72 RNSYS Hestletine John 108 0:55:33 1:00:59 3.0
4 B Flux J30 256 RNSYS McNeil Jordan 135 0:59:30 1:02:39 4.0
5 B Goat whisperer J80 121 RNSYS Robertson Dale 135 1:00:13 1:03:25 5.0
6 B Favourite Child J29 235 RNSYS Team Norwood   108 0:59:28 1:05:17 6.0
7 B Essence CC44 60 RNSYS Murphy Matt 81 1:03:00 1:12:15 7.0
8 B Satisfaction J29 63 RNSYS Mason Jim 108 DNC   8.0
8 B Panther Etchells 1170 RNSYS Yuill Terry 117 DNC   8.0
8 B Glenesk Tartan 32 RNSYS Archibald Michael 108 DNC   8.0
8 B Commonelle J29 135 RNSYS Christie Scott 108 DNC   8.0
8 B Semper Vivens Avance40 32507 RNSYS Robertson Judy 111 DNC   8.0

R1 - C Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:53
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 C Adrenaline Rush J24 4331 RNSYS Blunden Gregory 162 0:41:56 0:42:25 1.0
2 C Sunnyvale J24 3599 RNSYS Wickwire Peter 162 0:42:26 0:42:56 2.0
3 C Juvenile Deliquant J24 4013 RNSYS Murphy Ted 162 0:44:53 0:45:24 3.0
4 C Luna J22 787 RNSYS Landry Mary Lou 189 0:48:54 0:47:36 4.0
5 C Black Russian Kirby 25 85 RNSYS Coughlin Margo 183 0:51:45 0:50:48 5.0
6 C Uugga Chaaga Sonar 835 RNSYS Tingley Paul 177 DNC   6.0
6 C Barely Legal J24 431 RNSYS Jono Reid 162 DNC   6.0
6 C Turning for Turtles J24 4101 RNSYS LaRoche Sarah 162 DNC   6.0
6 C Sticky fingers J24 2246 RNSYS Whynot John 162 DNC   6.0
6 C Ideal mortage J24 42 RNSYS Hamlin Nick 162 DNC   6.0
6 C Moto Moto Soling 156 RNSYS     156 DNC   6.0
6 C Fred J24 3717 RNSYS Traves Michael 162 DNC   6.0
6 C Gem J22 601 RNSYS   Peter 177 DNC   6.0
6 C Neverfail J22 2 RNSYS Porter Luke 177 DNC   6.0
6 C Thrumcap J22 4 RNSYS     177 DNC   6.0
6 C Sambro   1 RNSYS     177 DNC   6.0

R2 - C Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 C Adrenaline Rush J24 4331 RNSYS Blunden Gregory 162 0:41:14 0:41:43 1.0
2 C Sunnyvale J24 3599 RNSYS Wickwire Peter 162 0:42:05 0:42:34 2.0
3 C Juvenile Deliquant J24 4013 RNSYS Murphy Ted 162 0:46:41 0:47:14 3.0
4 C Uugga Chaaga Sonar 835 RNSYS Tingley Paul 177 0:49:10 0:48:41 4.0
5 C Luna J22 787 RNSYS Landry Mary Lou 177 0:49:15 0:48:46 5.0
6 C Black Russian Kirby 25 85 RNSYS Coughlin Margo 171 2:10:43:00 2:10:37:56 6.0
7 C Barely Legal J24 431 RNSYS Jono Reid 162 DNC   7.0
7 C Turning for Turtles J24 4101 RNSYS LaRoche Sarah 162 DNC   7.0
7 C Sticky fingers J24 2246 RNSYS Whynot John 162 DNC   7.0
7 C Ideal mortage J24 42 RNSYS Hamlin Nick 162 DNC   7.0
7 C Moto Moto Soling 156 RNSYS     156 DNC   7.0
7 C Fred J24 3717 RNSYS Traves Michael 162 DNC   7.0
7 C Gem J22 601 RNSYS   Peter 177 DNC   7.0
7 C Neverfail J22 2 RNSYS Porter Luke 177 DNC   7.0
7 C Thrumcap J22 4 RNSYS     177 DNC   7.0
7 C Sambro   1 RNSYS     177 DNC   7.0

R3 - C Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 C Juvenile Deliquant J24 4013 RNSYS Murphy Ted 162 0:42:40 0:43:10 1.0
2 C Sticky fingers J24 2246 RNSYS Whynot John 162 0:42:55 0:43:25 2.0
3 C Adrenaline Rush J24 4331 RNSYS Blunden Gregory 162 0:43:44 0:44:15 3.0
4 C Luna J22 787 RNSYS Landry Mary Lou 177 0:46:24 0:45:56 4.0
5 C Sunnyvale J24 3599 RNSYS Wickwire Peter 162 0:46:12 0:46:44 5.0
6 C Fred J24 3717 RNSYS Traves Michael 174 0:50:49 0:50:32 6.0
7 C Black Russian Kirby 25 85 RNSYS Coughlin Margo 171 0:56:08 0:56:03 7.0
8 C Neverfail J22 2 RNSYS Porter Luke 177 0:57:33 0:56:59 8.0
9 C Turning for Turtles J24 4101 RNSYS LaRoche Sarah 162 0:57:30 0:58:10 9.0
10 C Uugga Chaaga Sonar 835 RNSYS Tingley Paul 177 DNC   10.0
10 C Barely Legal J24 431 RNSYS Jono Reid 162 DNC   10.0
10 C Ideal mortage J24 42 RNSYS Hamlin Nick 162 DNC   10.0
10 C Moto Moto Soling 156 RNSYS     156 DNC   10.0
10 C Gem J22 601 RNSYS   Peter 177 DNC   10.0
10 C Thrumcap J22 4 RNSYS     177 DNC   10.0
10 C Sambro   1 RNSYS     177 DNC   10.0

R4 - C Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 C Adrenaline Rush J24 4331 RNSYS Blunden Gregory 162 0:43:04 0:43:34 1.0
2 C Uugga Chaaga Sonar 835 RNSYS Tingley Paul 177 0:44:24 0:43:57 2.0
3 C Luna J22 787 RNSYS Landry Mary Lou 177 0:46:09 0:45:41 3.0
4 C Moto Moto Soling 156 RNSYS     174 0:46:44 0:46:28 4.0
5 C Sunnyvale J24 3599 RNSYS Wickwire Peter 174 0:46:55 0:46:39 5.5
5 C Black Russian Kirby 25 85 RNSYS Coughlin Margo 171 0:46:43 0:46:39 5.5
7 C Juvenile Deliquant J24 4013 RNSYS Murphy Ted 162 0:46:10 0:46:42 7.0
8 C Turning for Turtles J24 4101 RNSYS LaRoche Sarah 174 0:47:39 0:47:23 8.0
9 C Barely Legal J24 431 RNSYS Jono Reid 162 DNC   9.0
9 C Sticky fingers J24 2246 RNSYS Whynot John 162 DNC   9.0
9 C Ideal mortage J24 42 RNSYS Hamlin Nick 162 DNC   9.0
9 C Fred J24 3717 RNSYS Traves Michael 162 DNC   9.0
9 C Gem J22 601 RNSYS   Peter 177 DNC   9.0
9 C Neverfail J22 2 RNSYS Porter Luke 177 DNC   9.0
9 C Thrumcap J22 4 RNSYS     177 DNC   9.0
9 C Sambro   1 RNSYS     177 DNC   9.0

R5 - C Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 C Uugga Chaaga Sonar 835 RNSYS Tingley Paul 177 0:30:31 0:30:13 1.0
2 C Adrenaline Rush J24 4331 RNSYS Blunden Gregory 162 0:31:48 0:32:10 2.0
3 C Barely Legal J24 431 RNSYS Jono Reid 162 0:31:56 0:32:18 3.0
4 C Juvenile Deliquant J24 4013 RNSYS Murphy Ted 162 0:32:13 0:32:36 4.0
5 C Ideal mortage J24 42 RNSYS Hamlin Nick 162 0:32:52 0:33:15 5.0
6 C Luna J22 787 RNSYS Landry Mary Lou 177 0:33:56 0:33:36 6.0
7 C Turning for Turtles J24 4101 RNSYS LaRoche Sarah 174 0:35:09 0:34:57 7.0
8 C Black Russian Kirby 25 85 RNSYS Coughlin Margo 171 0:36:37 0:36:34 8.5
8 C Thrumcap J22 4 RNSYS     177 0:36:56 0:36:34 8.5
10 C Sunnyvale J24 3599 RNSYS Wickwire Peter 162 DNC   10.0
10 C Sticky fingers J24 2246 RNSYS Whynot John 162 DNC   10.0
10 C Moto Moto Soling 156 RNSYS     156 DNC   10.0
10 C Fred J24 3717 RNSYS Traves Michael 162 DNC   10.0
10 C Gem J22 601 RNSYS   Peter 177 DNC   10.0
10 C Neverfail J22 2 RNSYS Porter Luke 177 DNC   10.0
10 C Sambro   1 RNSYS     177 DNC   10.0

R6 - C Fleet - apr 24 at 18:30

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Fleet Boat_Name Boat_Type Sail_Number Club lastname firstname Handicap Elapsed Corrected Points
1 C Uugga Chaaga Sonar 835 RNSYS Tingley Paul 177 0:40:45 0:40:21 1.0
2 C Sunnyvale J24 3599 RNSYS Wickwire Peter 162 0:40:07 0:40:35 2.0
3 C Barely Legal J24 431 RNSYS Jono Reid 162 0:40:41 0:41:09 3.0
4 C Juvenile Deliquant J24 4013 RNSYS Murphy Ted 162 0:41:28 0:41:57 4.0
5 C Turning for Turtles J24 4101 RNSYS LaRoche Sarah 162 0:42:04 0:42:33 5.0
6 C Luna J22 787 RNSYS Landry Mary Lou 177 0:43:29 0:43:03 6.0
7 C Ideal mortage J24 42 RNSYS Hamlin Nick 162 0:43:49 0:44:20 7.0
8 C Gem J22 601 RNSYS   Peter 189 0:46:23 0:45:09 8.0
9 C Adrenaline Rush J24 4331 RNSYS Blunden Gregory 162 0:45:25 0:45:57 9.0
10 C Fred J24 3717 RNSYS Traves Michael 174 0:46:50 0:46:34 10.0
11 C Thrumcap J22 4 RNSYS     177 0:48:07 0:47:38 11.0
12 C Black Russian Kirby 25 85 RNSYS Coughlin Margo 171 0:49:18 0:49:14 12.0
13 C Sambro   1 RNSYS     177 1:03:02 1:02:24 13.0
14 C Sticky fingers J24 2246 RNSYS Whynot John 162 DNC   14.0
14 C Moto Moto Soling 156 RNSYS     156 DNC   14.0
14 C Neverfail J22 2 RNSYS Porter Luke 177 DNC   14.0



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com